Anunţuri/Comunicate

Mulțumim, domnule primar! Școala din Ciocănești recunoștință pentru Pavel Petre primarul comunei Ciocănești

Vineri 25 septembrie 2020, Scoala Gimnaziala nr.1 Ciocanesti, in semn de recunostinta pentru cei 20 de ani alături de educație și cultura, a oferit o placheta domnului primar al comunei Ciocanesti, Pavel Petre.

Prin strategie bine gandita, bunavointa, interes și profesionalism, cultura (prin cele doua proiecte ansamblul folcloric și fanfara de copii realizate în parteneriat cu scoala), a inflorit în Ciocanesti, numele comunei noastre fiind cunoscut în multe regiuni ale tarii și chiar peste hotare datorita participării acestor doua formații la diferite festivaluri și concursuri, in urma căreia s-au obținut premii remarcabile.

Scoala noastra, prin managementul ei și prin susținerea de către autoritatea locala, prin colaborarea fructuoasa cu parintii și prin relația apropiata cu elevii, prin invatamantul de calitate realizat de colegii mei, a devenit una dintre școlile “etalon” pentru învățământul calarasean, având rezultate deosebite la evaluările naționale, la concursurile și olimpiadele scolare, logistica și infrastructura optime, o scoala care aplica și promovează, prin activitățile ei, un concept proeuropean în ceea ce privește educația.

Mulțumim, domnule primar, și sunt convins ca orice administratie va urma, va susține scoala ciocanesteana în parcursul ei ascendent!

Cu respect,
Director,
Prof. Melente Dan

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Cele mai cautate

To Top
ro_RORomână
en_GBEnglish (UK) ro_RORomână