Odată cu ultimile zile ale acestui an gândurile primarului Ilie Mihai se îndreaptă către locuitorii orașului Budești. Proiectele mele sunt pentru oameni.Vreau să-i asigur că nu voi uita pe vreunul. Sunt primarul tuturor.Folosirea corectă și oportună a banilor publici.Primarul Ilie Mihai este în majoritatea timpului pe teren,în mijlocul cetățenilor acolo unde lumea are nevoie de el.
Nu luăm niciunul din noi cu noi nici o avere Avem în schimb obligații.Multe obligații.Începând cu obligația de a asigura tinerei generați condiții mai bune în școli,de a asigura servicii medicale de calitate,de a asigura o viață cultural-sportivă de calitate,o comunitate cu valori Suntem respoonsabili încă de pe acum de modul cum construim viitorul/Am venit la primărie să fac treabă.Progresele se văd zilnic chiar dacă constrângerile financiare sunnt multiple ,a declarat Ilie Mihai pentru Argument.
Budești, Aprozi, Gruiu, Buciumeni. 1050 copii și 200 bătrâni săraci se vor bucura de cadouri de Crăciun prin contribuția comunității și implicarea echipei primarului Ilie Mihai
Nelu Bălașa
